Bin Laden traži od Evropljana da povuku trupe iz Afganistana

Radiosarajevo.ba
Bin Laden traži od Evropljana da povuku trupe iz Afganistana
Šef mreže Al-Qaide Ossama bin Laden zatražio je od evropskih zemalja da povuku svoje trupe iz Afganistana, navodi se u audio poruci objavljenoj u petak, javio je američki centar za nadzor islamističkih internetskih stranica.

"Pravda zahtijeva da prekinete s vašim ugnjetavanjem i povučete svoje trupe iz Afganistana", kazao je lider Al-Qaide u svojoj petominutnoj poruci, koju su objavili džihadski forumi.

"Pametan čovjek ne gubi svoj novac i svoje sinove za grupu kriminalaca u Washingtonu, to je sramno za osobu koja pripada koaliciji čijeg vrhovnog vođu ne interesuju ljudski životi te namjerno bombarduje seljake", nastavlja on.

Vjerodostojnost ove poruke, praćene samo slikom Osame bin Ladena, dosad nije mogla biti provjerena.

fena

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije