Svaka čast: Tarik Omeragić osvojio 16. mjesto na Svjetskom prvenstvu u brzom klizanju

0

Najbolji bh. brzoklizač Tarik Omeragić osvojio je 16. mjesto u trci na 1500 metara na Svjetskom prvenstvu u brzom klizanju (short track) koje se održava u Rotterdamu.

Omeragić je trku završio sa vremenom 2:22.656.

U konkurenciji je bilo 58 najboljih brzoklizača svijeta, a Tarik je zauzeo spomenuto 16. mjesto i nažalost nije se uspio plasirati u finale.

Vučić je pokušao prevariti Zapad. Slijedi neugodan odgovor

Iz Saveza klizačkih sportova BiH ističu da je Tarik na pravom putu da izbori nastup na Zimske olimpijske igre.

"Sa ovakvim odnosom, odricanjem i kvalitetnim radom, već sada možemo reći da je na pravom putu i da će u kvalifikacijama, koje se održavaju iduće godine, uspjeti izboriti nastup na Zimskim olimpijskim igrama.

Bosna i Hercegovina ima predstavnika u brzom klizanju: Tarik Omeragić otputovao na SP u Rotterdam

Ukoliko bi Tarik imao malo više finansijske podrške, koja mu je bitna za nastavak priprema i takmičenja, jer je zbog loših uslova za pripreme u Sarajevu prinuđen trenirati van BiH, u Savezu klizačkih sportova Bosne i Hercegovine vjerujemo da će Tarik ispuniti taj zacrtani cilj i predstavljati našu zemlju na Zimskim olimpijskim igrama 2026. godine", poručili su iz Saveza klizačkih sportova BiH, piše Reprezentacija.