Rebensburg pobjednica prvog veleslaloma sezone

Njemačka skijašica Viktoria Rebensburg pobjednica je veleslaloma u Söldenu, prve ovosezonske utrke Svjetskog kupa alpskih skijašica. Pobjedu je ostvarila s vremenom od 2:26,39, prenose agencije.

Dvadesetogodišnja osvajačica zlatne olimpijske medalje u toj disciplini, bila je treća nakon prve vožnje, ali je sjajnom izvedbom u drugoj vožnji za 42 stotinke pobijedila sunarodnjakinju Katrin Hölzl.

Treće mjesto osvojila je Italijanka Manuela Moelgg (+0,86), ispred Finkinje Tanje Poutiainen.

Trostruka pobjednica Svjetskog kupa Amerikanka Lindsey Vonn napravila je veliku grešku u prvoj vožnji, zbog čega je zaostala gotovo četiri sekunde za vodećom Hoelzl. Na kraju je uspjela doći do 18. pozicije.

Naredna utrka Svjetskog kupa na rasporedu je 13. novembra u finskom Leviju.