Marko Rudić danas u slalomu

Pretposljednjeg dana Zimskih olimpijskih igara u Vancouveru bit će održana utrka muškog slaloma, kojom će biti završeno takmičenje u alpskom skijanju, kada su ovogodišnje ZOI u pitanju.

U prvoj vožnji koja je na programu 19:00 sati, među 100 prijavljenih takmičara, nalazi se i naš predstavnik Marko Rudić, koji će startovati na 75. poziciji. Druga vožnja zakazana je za 22:45 sati.

Podsjećanja radi, Marko Rudić dobro je odvozio utrku veleslaloma. Prvu vožnju završio na 66. mjestu sa skoro deset sekundi zaostatka za vodećim Švicarcem Carlom Jankom. Nešto slabiji bio je u drugoj vožnji, ali je ipak uspio napredovati u ukupnom poretku i na kraju zauzeti 58. mjesto od 103 takmičara.

Nakon ove utrke, iako zadovoljan plasmanom, izjavio je: "Ne mogu se oteti utisku da sam mogao još bolje voziti te biti bolje plasiran".

A mi se nadamo da će naš predstavnik današnjom utrkom pokazati da može bolje, te mu stoga držimo palčeve.