Kostelićeva 10. pobjeda

Ivica Kostelić (Foto: Getty)

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić pobjednik je slaloma Svjetskog kupa u švicarskom Wengenu na kojem je 18. mjesto osvojio Natko Zrnčić-Dim.

Kostelić je po drugi put slavio na slalomu u Wengenu nakon 2002., a ovo mu je jubilarna deseta pobjeda u karijeri. Drugo mjesto pripalo je Šveđaninu Andre Myhreru (+0.29), a treće Austrijancu Reinfriedu Herbstu (+0.51).

"Uvjeti su danas bili dosta čudi i teški", zborio je Ivica za sportnet.hr i dodao: "Dobro sam se snašao na proljetnom snijegu i presretan sam pobjedom na skijalištu koje mi je možda i najdraže. Wengen je klasik, posebno mjesto za mene, gdje sam pobijedio 2002. i još četiri puta se plasirao na postolje", misli najbolji hrvatski skijaš.

Natko Zrnčić-Dim je s 18. mjestom i 2.20 sekundi zaostatka za Ivicom ostvario najbolji slalomski rezultat u karijeri. Dalibor Šamšal nije uspio završiti prvu vožnju.