Jubilarna pobjeda za Poutiainenovu

Finska skijašica Tanja Poutiainen pobjednica je šestog veleslaloma sezone održanog danas na Cortina d’Ampezzo. Ovim je Finkinja došla do svoje desete pobjede u Svjetskom kupu, a prve nakon otvaranja sezone u Söldenu.

Poutiainen je drugu vožnju završila vremenom 2:26.51, a za slavlje je čekala na nastup Kathrin Zettel, koja na kraju nije završila drugu utrku.

Svjetska juniorska prvakinja Viktorija Rebensburg se probila na drugo mjesto, sa sekundom i pet stotinki zaostatka, dok je treća još jedna skijašica iz Njemačke, Kathrin Hoelzl sa sekundom i 45 stotinki lošijim vremenom.

Nakon prve utrke bilo je dosta neizvijesno s obzirom na veoma male zaostatke takmičarki u odnosu na prvu Kathrin Zettel. Ukupno je osam skijašica imalo zaostatak manji od jedne sekunde. Neugodno iznenađenje priredile su Tessa Worley i Anja Paerson koje nisu završile prvu utrku.