Gorgl slavila u Lake Louiseu

Austrijanka Elisabeth Goergl pobjednica je prvog ovosezonskog superveleslaloma Svjetskog kupa koji se vozio u Lake Louiseu u Kanadi.

Goergl je stazu u Lake Louise prošla za 1:21,91 minutu i slavila sa samo tri stotinke boljim vremenom od Amerikanke Lindsey Vonn, koja je slavila protekla dva dana u spustu. Treće mjesto osvojila je Francuskinja Ingrid Jacquemond, koja je za Austrijankom zaostala 62 stotinke i tako ostvarila prvo postolje u ovoj disciplini.

Goergl je to treća pobjeda u karijeri, a prva u superveleslalomu. Prošle dvije ostvarila je u veleslalomu.

Zahvaljujući izvrsnom vikendu u Lake Louiseu, dvije pobjede i jedno drugo mjesto, Vonn je preuzela vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa s 389 bodova. Vonn je na vodećem mjestu zamijenila Njemicu Mariju Riesch, koja je danas bila peta. Njemica za svojom najboljom prijateljicom sada zaostaje 28 bodova. Na trećem mjestu ostala je Austrijanka Kathrin Zettel, koja je ostala na 220 bodova.

Svjetski kup vraća se nazad u Evropu, odnosno u Are u Švedskoj gdje će voziti veleslalom i slalom.