Cucheu Mali kristalni globus u spustu

Švicarac Didier Cuche bio je najbrži u spustu Svjetskog kupa alpskih skijaša koji je održan u norveškom zimovalištu Kvitfjellu. Na drugom mjestu utrku je završio domaći predstavnik Aksel Lund Svindal (+0.47), a treći mjesto pripalo je Austrijancu Klausu Krollu (+0.57).

Cuche je ovim trijumfom osvojio Mali kristalni globus u spustu. Za Švicarca ovo je treća titula u karijeri, nakon što je je u toj disciplini trijumfovao i 2007. i 2008. godine. Cuche je prošle godine osvojio i Mali kristalni globus u veleslalomu.

U generalnom poretku Svjetskog kupa vodi Austrijanac Benjamin Raich sa 1.007 bodova, ispred Švicarca Carla Janke sa 937 i
Cuchea sa 846 bodova.

Takmičenje u Kvitfjellu se nastavlja u nedjelju, kada je na programu superveleslalom, dok je naredni spust, ujedno posljednji ove sezone, zakazan za 10. mart u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu.