Bravo: Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji rezultat skijanja za BiH na Svjetskom prvenstvu

1

Naša najbolja skijašica, Elvedina Muzaferija, osvojila je 15. mjesto u super kombinaciji na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Courchevel Meribelu, Francuska.

Muzaferija je bila 24. nakon utrke superveleslaloma, a na kraju je osvojila 15. mjesto sa 7.59 zaostatka u odnosu na Federicu Brignone koja je osvojila zlatnu medalju.

Iza nje su ostale Wendy Holdener iz Švicarske, te Ricarda Haaser iz Austrije koje su osvojile srebro odnosno bronzano odličje, prenosi Sport 1.

Koncert Sarajevske filharmonije: Publiku očarala njemačka violinistica Mira Foron

Bravo, bravo: Mirza Nikolajev donio BiH novih 14 bodova

Ovo je najbolji rezultat bh. skijanja u historiji, a ujedno i Elvedinin budući da je 2021. godine u Cortini osvojila 16. mjesto u istoj disciplini.