Bravo: Elvedina Muzaferija dobrim nastupom zaključila fenomenalnu sezonu

1

Najbolja bh. skijašica, Elvedina Muzaferija (24), zaključila je sezonu nastupom u posljednjoj utrci Svjetskog kupa.

U austrijskom Saalbachu danas se održala utrka spusta, na kojoj je Muzaferija nastupila sa startnim brojem 20 i osvojila 16. mjesto s vremenom 1:46.96.

Prva je bila Austrijanka Cornelia Huetter (1:45.08), druga Slovenka Ilka Stuhec (+0.17), a treća Italijanka Nicole Delago (+0.49).

SDA objavila dokument na 14 stranica: Pročitajte 'Hronologiju Trojkinog popuštanja i izdaje'

Muzaferija je finale Svjetskog kupa u disciplini spust izborila tako što je ove sezone bila među 25 najboljih skijašica.

Podsjetimo, Muzaferija je u petak nastupila u finalu Svjetskog kupa u disciplini superveleslalom, ali nažalost nije uspjela završiti utrku zbog pada nakon prvog prolaznog vremena na kojem je bila vodeća s 15 stotinki boljim vremenom od prvoplasirane.

Pratite uživo posljednji ovosezonski nastup Elvedine Muzaferije u Svjetskom kupu

Iza naše najbolje skijašice je fantastična sezona, u kojoj je ostvarila najbolje rezultate u karijeri, ali i historiji bh. skijanja.

U švicarskoj Crans Montani osvojila je fantastično četvrto mjesto u spustu.

Na istom mjestu je došla i do prve pobjede u karijeri u Europa kupu, također u utrci spusta.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa bila je 54. s 151 bodom.

U super G-u je osvojila 23. mjesto s 89 bodova, dok je u spustu na kraju završila kao 24. s 69 bodova.