BiH želi organizirati Svjetsko prvenstvo u hokeju na ledu

Radiosarajevo.ba
BiH želi organizirati Svjetsko prvenstvo u hokeju na ledu

Hokejaški savez Bosne i Hercegovine zvanično je predao kandidaturu za organizaciju Svjetskog prvenstva treće divizije, koje će se održati početkom naredne godine, saznaje Anadolu Agency (AA).

Kao grad domaćin prijavljeno je Sarajevo, a predviđeno je da se svi mečevi igraju u Olimpijskoj dvorani Juan Antonio Samaranch – Zetra.

Kako tvrde u HSBiH, velike su šanse da bh. Savez dobije pozitivan odgovor od Svjetske hokejaške federacije. Smatraju da bi organizacija SP-a treće divizije u konačnici mogla donijeti veliki iskorak sportovima na ledu u BiH, ali i proboj na svjetsku scenu.

Hokejaški savez BiH protekle zime uspješno je organizirao dvije domaće utakmice ljubljanske Olimpije u regionalnoj EBEL ligi.

Sezona je krunisana početkom februara kada je pred punim tribinama najveće dvorane u BiH, odigrana prijateljska utakmica reprezentacija Turske i BiH, piše Anadolu Agency.

Pratite sportsku rubriku portala Radiosarajevo.ba na Facebooku

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije