Veliki uspjeh na ATP turniru: Reprezentativac BiH u prvom kolu izbacio Novaka Đokovića!

1

Tomislav Brkić, najbolji bosanskohercegovački dubl igrač, u paru sa Gonzalom Escobarom iz Kolumbije eliminisao je u prvom kolu ATP turnira u Adelejdu Novaka Đokovića i Vaseka Pospišila.

Poslije 91 minute tenisa, kapiten reprezentacije BiH i Escobar savladali su Đokovića i Pospišila nakon preokreta (4:6; 6:3; 10:5).

Teniseri iz Srbije i Kanade u prvom setu napravili su brejk u trećem gemu, što je bilo dovoljno za vodstvo u ovom meču i prvi set (6:4), piše SCsport.ba.

Sarajevsko vrelo ljeto: Glas građana o izazovima vodosnabdijevanja

Top 10 sportskih događaja koji su obilježili 2022. godinu

Odgovorili su Brkić i Kolumbijac Escobar, kada su napravili break u četvrtom gemu drugog seta. Kasnije su u osmom gemu na servis Đokovića i Pospišila propustili dvije set lopte. Ipak, na svoj servis riješili su posao i četvrtu set loptu se iskoristili za izjednačenje u setovima.

Odlučujući set nije dobro počeo za dubl Brkić/Escobar, jer su Đoković/Pospišil prvi došli do mini-breaka kada su poveli 4:3. Ali naredna dva poena pripala su bosanskohercegovačko-kolumbijskoj kommbinaciju. Zatim su Brkić i Escobar odservirali sigurno naredna dva poena i napravili još jedan mini-break, te poveli 8:4, što je bilo nedostižno za Đokovića i Pospišila.

Novak Đoković se tako vratio u Australiju porazom, jer je deportovan prošle godine iz Melbournea, jer nije bio vakcinisan protiv COVID-a.

Ovaj turnir Đokoviću je uvertira za prvi grand slam sezone Australian Open, koji je na programu od 16. do 29. januara 2023. godine.