Tužan kraj velikog šampiona: Novak Đoković ostao i bez bronzane medalje

2

Novak Đoković nije uspio osvojiti bronzanu medalju.

Najbolji teniser svijeta imao je dva najlošija dana na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Nakon što je u petak poražen od Nijemca Aleksandra Zvereva u borbi za finale, danas je ostao i bez bronzane medalje, nakon što je poražen od Pabla Carreno-Busta, 4:6, 7:6 (6), 6:3.

Prvi set

Španjolac je odlično odigrao meč za bronzu. U prvom setu za Srbijanca koban je bio peti gem, kada je Carreno-Busta napravio break za 3:2.

Pri rezultatu 5:3, Španjolac je imao dvije set lopte na servis Đokovića, ali nije uspio.

Zatim je Đoković pri rezultatu 4:5, imao dvije vezane break-lopte za 5:5, ali je i on ostao "kratkih rukava". Carreno-Busta je odlično servirao i došao do prvog seta (6:4).

Set je trajao 50 minuta.

Drugi set

U drugom setu, oba tenisera tenisera su držali svoje servise.

Đoković je na startu drugog seta bio bolji, često je prijetio Španjolcu da mu oduzme gem, ali je Carreno-Busta odolijevao.

Zanimljivo, u drugom setu nijedan od tenisera nije imao break loptu, pa se otišlo u tie-break.

U 13. igri više sreće imao je Srbijanac i ostao u igri za bronzanu medalju.

U tie-breaku Đoković je imao vodstvo od 4:1, da bi se Carreno-Busta vratio na 4:4.

Španjolac je imao prvu meč loptu na servis Đokovića pri rezultatu 6:5 u tie-breaku, ali je Srbijanac sjajno servirao.

Zatim je Đoković imao prvu set-loptu i odmah je iskoristio za 8:6 i ulazak u treći set.

Drugi set je trajao sat i četiri minute.

Treći set

Treći set sjajno je otvorio pablo. Poveo je sa 1:0 i odmah napravio break za 2:0, nakon što je realizirao drugu break loptu u drugom gemu. Za manje od minutu i pol Španjolac je potvrdio break i poveo sa 3:0.

Pravu borbu smo gledati u desetom gemu. Đoković je pokušao da se vrati, ali nije uspio.

Carreno-Busta je set dobio sa 6:3, realizirao tek šestu meč loptu, i osvojio bronzanu medalju.

Portali zbog autorskih prava ne smiju objavljivati snimke, a posljednji poen Španjolca pogledajte na linku OVDJE.