Stebe u dva seta bolji od Džumhura

EPA / Damir Džumhur
Damir Džumhur pretrpio jd poraz u prvom kolu turnira u Hamburgu, a bolji od bh. tenisera bio je Nijemac Cedrik-Marcel Stebe sa 6:3, 6:4.

Damir je otvorio meč napravljenim brejkom u prvom gemu, ali je odmah u narednom izgubio tu prednost, da bi Stebe sa tri uzastopna gema stigao do vodstva od 3:1. U naredna četiri gema viđeno je isto toliko brejkova, a ključni je napravio Nijemac u osmom gemu kada je poveo sa 5:3, a onda i odservirao za prvi set i vodstvo od 1:0.

U drugom setu bolja igra Džumhura koju veoma brzo materijalizira rezultatom i vodstvom od 3:1. Tada se ponovo dešava pad u igri našeg tenisera koji Stebe neumoljivo koristi i poravnava rezultat na 3:3.

Završnica seta pripala je Stebeu koji u devetom gemu pravi brejk s nulom, a onda ga i potvrđuje za pobjedu nad bh. teniserom i plasman u drugo kolo turnira.