Šetkić pobjedio mlađeg Đokovića i osvojio turnir u Novom Sadu

Aldin Šetkić (foto:arhiv)

Naš najbolji teniser Aldin Šetkić je osvojio ITF turnir, koji je održan u Novom Sadu. U finalu turnira koji vrijedi 10.000 dolara, Šetkić je pobjedio domaćeg predstavnika Marka Đokovića, mlađeg brata trećeg tenisera svijeta Novaka sa 6:1, 6:1.

Dvadesettrogodišnji Sarajlija s novih 16 bodova osvojenih na ovom turniru na novoj ATP listi popravit će svoj plasman za 20-ak mjesta, a trenutno je na 377. mjestu.

U ovoj sezoni Šetkiću je to drugi osvojeni ITF turnir, nakon što je slavio u Begradu, dok je tri puta bio finalist na turnirima u Sarajevu, Antalyji i Novom Sadu.