Serena odbranila je naslov

Amerikanka Serena Williams odbranila je naslov pobjednice u Wimbledonu, što je najboljoj svjetskoj teniserki 13. pojedinačni Grand Slam naslov.

Serena Williams je nakon samo 67 minuta igre u finalu pobijedila 21. teniserku svijeta, Ruskinju Veru Zvonarovu 6:3, 6:2.

Serena Williams je, tako, osvojila svoj četvrti Wimbledon u šestom finalu u All England Clubu.

Zvonarjeva, koja je u Londonu igrala svoje prvo Grand Slam finale, dobro se držala do 3:3 u prvom setu, ali onda je mlađa sestra Williams zaigrala na svom nivou, osvojila je osam od narednih deset gemova i tako riješila meč u svoju korist.

Zvonareva ima priliku u subotu popraviti utisak, kada će zajedno sa sunarodnjakinjom Jelenom Vesninom igrati u finalu parova protiv Amerikanke Vanije King i Kazahstanke Jaroslave Švedove.