Roger Federer poražen u trećem kolu Rima

EPA / Roger Federer
Najbolji teniser svijeta svih vremena, Roger Federer poražen je danas u osmini finala ATP turnira u Rimu.

Treći nositelj je poražen od 15. igrača svijeta, Dominica Thiema rezultatom 2:0, po setovima 7:6 i 6:4, za jedan sat i 20 minuta igre.

Federer je bolje ušao u meč. U petom gemu uspio je doći do dvije vezane break lopte, iskoristio je prvu i poveo s 3:2. Austrijanac se vratio već u narednom gemu, napravio rebreak i izjednačio rezultat. Do kraja prvog seta oba tenisera zadržala su svoj servis, pa se pobjednik tražio u tie-breaku. Federer je u 13. igri uspio osvojiti svega dva poena, pa je Austrijanac poveo s 1:0.

U drugom setu prvi i jedini break viđen je opet u petom gemu. Ovoga puta do njega je došao Thiem. Austrijanac je na kraju imao tri vezane meč lopte, iskoristio je drugu i došao do pobjede. Slavio je s 2:0, po setovima 7:6 i 6:4.