Rafael Nadal 'preživio' veliku borbu, poslije tri sata slavio novu pobjedu

0

Španski teniser Rafael Nadal (ATP 512.) plasirao se u osminu finala Mastersa u Madridu, nakon što je u trećem kolu poslije trosatne borbe savladao Argentinca Pedra Cachina s 2:1 u setovima.

Prvi set Nadal je dobio s 6:1 uz tri napravljena brakea i činilo se kako će lako preskočiti još jednu prepreku.

Ipak, loše je krenuo u drugi set i izgubio dva servisa, poslije čega je Argentinac poveo s 4:1. No, Španac se vratio u igru i s dva oduzeta servisa protivniku izjednačio na 5:5.

Mjesto u BiH nakon nevremena kao da je usred zime

Samo što je vratio drugi brake, opet je izgubio svoj servis, a u narednom gemu Cachinu po treći put oduzeo servis i set odveo u tie-break.

Tu smo gledali novi rollercoaster, gdje je Nadal ipak poklekao i izgubio set s 5:7.

Međutim, Nadal je u trećem setu ponovo zaigrao dosta bolje i unatoč manjim problemima, koje mu je uglavnom uzrokvao servis, uspio je slaviti s 6:3 i plasirati se dalje.

Slavlje koje je uslijedilo pokazalo je koliko mu ovo sve zapravo znači.

Nadala u borbi za četvrtfinale očekuje duel s Čehom Jirijem Leheckom (ATP 31.), koji je do osmine finala došao pobjedom nad Brazilcem Thiagom Monteirom rezultatom 2:0 (6:4, 7:6/9:7).