Prvih šest nositelja ide dalje

Turnir iz Masters serije 1000 u Cincinnatiju u svom drugom kolu ATP-a nije ponudilo velike senzacije, te su se tako prvih šest nositelja izborili za plasman u naredno kolo, a među njima i najbolja tri tenisera svijeta Rafael Nadal, Roger Federer i Novak Đoković.

Đoković je trijumfovao nad svojim sunarodnjakom Viktorom Troickim sa 6-3, 7-5, i tako došao do četvrte pobjede u petom međusobnom dvoboju, a zanimljivo je spomenuti da je to Đokovićeva 100. pobjeda na turnirima iz serije ATP Masters 1000 u karijeri.

Rafael Nadal je do 35. pobjede u posljednjih 37 mečeva došao protiv Amerikanca Taylora Denta rezultatom 6-2, 7-5. Iako je Nadal imao zaostatak 2-4 u drugom setu, uspio je vratiti se i preokrenuti rezultat u svoju korist, a sljedeći će mu protivnik biti Francuz Julien Benneteau, koji je sa 6-4, 6-2 pobijedio Švicarca Stanislasa Wawrinku.

Roger Federer imao je olakšan put do 3. kola nakon što je njegov protivnik, uzbekistanski kvalifikant Denis Istomin, predao meč nakon samo 28. minuta igre zbog povrede desnog skočnog zgloba. U tom je trenutku Federer vodio s 5-2.

Vjerovatno najveće iznenađenje dana napravio je Mardy Fish pobjedom nad osmim nositeljem Fernandom Verdascom 7-6(1), 7-6(4). Fish je trenutno 36. igrač svijeta, a pobjeda nad Špancem treća mu je u četvrtom međusobnom meču.