Potpuna dominacija: Džumhur prepustio jedan gem Kingu i prošao u polufinale

Damir Džumhur nastavlja sa dominantnim partijama na Challengeru u Santa Domingu, a danas je ubjedljivom pobjedom nad američkim teniserom Evanom Kingom sa 6:1, 6:0 ostvario plasman u polufinale ovog turnira.

King, koji je 333. teniser svijeta nije imao čime da se suprostavi izuzetnoj Damirovoj igri, a bh. teniser je već u drugom gemu meča jasno stavio do znanja protivniku šta želi te napravio brejk koji je ubrzo potvrdio za vodstvo od 3:0.

Do kraja seta King je uspio osvojiti jedan gem na svoj servis, ali to je bilo sve s obzirom da je neumoljivi Džumhur dobio taj set sa 6:1.

U drugom setu bh. teniser je igrao još dominantnije, a takva igra mu je donosila gem za gemom, pa je Damir drugi set osvojio sa rutinskih 6:0, plasiravši se u polufinale turnira nakon 41. minuta igre.

Tamo će bh. teniser igrati protiv boljeg iz duela Guido Pella - Nicolas Jarry.