Pobjedom Ilhana nad Bašićem, Turska izjednačila

Marsel Ilhan je pobjedom nad našim teniserom Mirzom Bašićem nakon 5 dugih setova donio Turskoj poravnanje protiv naše selekcije u okviru drugog kola Davis Cupa.

Bašić je poražen od Ilhana rezultatom 2:3 u setovima, čime je Turska izjednačila na 1:1 protiv BiH.

Prvi set je nakon velike borbe u tie-breaku pripao turskom teniseru.

Drugi set je pripao Bašiću koji je bio bolji rezultatom 7:5 u gejmovima. Bh. teniser je i treći set riješio u svoju korist rezultatom 6:2 u gejmovima.

Ilhan je u četvrtom setu bio bolji sa 6:3 te je uspio izjednačiti na 2:2 u setovima.

Turski teniser je dobio i peti set sa 7:5 te slavio u ovom meču čime je Turska izjednačila protiv BiH na 1:1.