Novak Đoković uz izgubljen set prošao u treće kolo Australian Opena

0

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australian Opena, ali je kao i na startu turnira ponovo imao probleme.

Svjetski 'broj jedan' se u drugom kolu sastao s domaćim igračem Alexeiom Popyrinom, 43. na ATP listi, koji mu je kao i Dino Prižmić oduzeo jedan set.

Đoković mu ipak nije dozvolio više, te je rezultatom 3:1 poslije više od tri sata igre prošao dalje.

Udes na brzoj cesti na ulazu u Sarajevo

Srbijanac je dobio prvi set s 6:3, a dovoljan mu je bio jedan break.

U drugom setu je igrač iz Australije 'pokazao zube' i s dva oduzeta servisa protivniku uspio dobiti set s 4:6 i izjednačiti rezultat.

Držao se Popyrin i u trećem setu, koji je odveo u tie-break. Međutim, tu je Đoković bio bolji sa 7:4.

Četvrti set donio je sigurnu igru Đokovića, koji je uz jedan break slavio s 6:3 i završio posao.

U borbi za osminu finala čeka ga Argentinac Tomas Martin Etcheverry (ATP 32.), koji je s 3:0 u setovima (6:4, 6:4, 6:4) bio bolji od Francuza Gaela Monfilsa (ATP 76.).