Nevjerovatan meč u Dubaiu: Cristea i Maia odigrale najduži ženski meč u 2023. godini

0

Sorena Cirstea je spasila dvije meč lopte u najdužem meču u 2023. godinu i iznenadila Beatriz Haddad Maiu u prvom kolu Dubai Duty Free prvenstva.

Sorana Cirstea je rezultatom 4-6, 7-6(7), 7-5 porazila u prvom kolu Beatriz Maiu. Rumunka je spasila dvije meč lopte u drugom setu tiebreaka. Meč je trajao dugih 3 sata i 29 minuta.

Manje od 24 sata nakon što je Liudmila Samsonova osvojila najduži meč na nivou turnira u 2023. godinu, nadmašila je Cirstea, piše WTATennis.

Vojnik EUFOR-a poginuo tokom šetnje kod Travnika

Ovaj meč je premašio pobjedu Samsonove protiv Paule Badosa, taj meč je trajao 3 sata i 22 minute.

Cirstea, rangirana 70. u svijetu, popravila je svoj rekord protiv Haddad Maie na 4-1. Prethodno je osvojila tri susreta 2016. godine, a Haddad Maia je ostvarila svoju prvu pobjedu u prvom kolu Adelaidea 2 prošlog mjeseca.

Cirstea će se susreti sa Karolinom Munchovom, koja je savladala Bernardu Peru rezultatom 6-1, 6-4.