Nadal nadigrao Tsitsipasa: Za polufinale mu treba pobjeda Medvedeva

Španski teniser Rafael Nadal savladao je Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 2:1 u setovima (6:7, 6:4, 7:5) i zadržao je nadu da se može domoći polufinala završnog Mastersa u Londonu.

U prvom setu su obojica tenisera sjajno servirala, pa nismo vidjeli nijedan brejk. Čak ni brejk loptu.

Tako je pobjednik morao biti odlučen u taj-brejku, u kojem se nešto bolje snalazi grčki teniser, koji slavi sa 7:4.

Rafa se uspijeva vratiti u drugom setu, kada smo također dugo čekali na brejk, ali ga je on napravio u ključnom trenutku.

Bilo je to pri rezultatu 4:4, a onda je samo potvrdio taj brejjk i slavio sa 6:4.

Odlučujući set je na početku donio isti razvoj situacije kao i u drugom setu, ali Nadal je pojačao tempo i konačno u 11. gemu je uspio da napravi break, a potom je sigurno servirao sa pobjedu.

Ipak, Španac i pored trijumfa nije osigurao plasman dalje i morat će čekati rasplet večerašnjeg meča između Alexandera Zvereva i Daniila Medvedeva, a Nadala u polufinale vodi samo pobjeda ruskog tenisera koji je izgubio sve šanse za prolazak, piše Scsport.