Murray preko Čilića u finalu Australian Opena

Andy Murray (Foto: Getty)

Britanski teniser Andy Murray pobjedio, je rođenog Bosanca koji nastupa pod hrvatskom zastavom, Marina Čilića, i tako osigurao nastup u finalu Australian Opena.

Murray je uzeo prvi gem u meču, ali je prvi set pripao Čiliću 6:3.

Umor je ipak stigao hrvatskog tenisera koji je na terenu u Australiji proveo čak osam sati više od Britanca. Murray je tako u drugom setu slavio sa 6:4, aiIstim rezultatom završen je i treći set.

U četvrtom setu Murray je vodio sa 5:1, Čilić uspio smanjiti na 5:2, ali je hrvatskom igraču ponestalo snage te je Britanac lako priveo utakmicu kraju.

Murray će se u finalu sastati sa boljim iz dvoboja između prvog igrača svijeta Rogera Federera i desetog nositelja Jo-Wilfried Tsonga. Susret između Švicarca i Francuza na rasporedu je u petak.