Mirza Bašić u polufinalu Challengera u francuskom St. Remyju

Bosanskohercegovački teniser, Mirza Bašić izborio je plasman u polufinale Challengera u francuskom St. Remyju. Bašić je slavio protiv Argentinca Trungellitija rezultatom 2:1, po setovima 1:6, 6:3 i 6:4.

Nije dobro počeo naš teniser, a Argentinac je prvi set riješio u svoju korist s velikih 6:1.

U drugom setu mnogo bolja igra našeg tenisera. U prvih sedam gemova nije bilo breaka, a onda je Bašić uzeo servis Trungellitiju i došao do izjednačenja u meču.

U posljednjem trećem setu Bašić je također bio uspješniji i na kraju riješio set u svoju korist rezultatom 6:4 za pobjedu u meču rezultatom 2:1.