Kao u najboljim danima: Nadal deklasirao još jednog protivnika u Brisbaneu, igrat će za polufinale

0

Rafael Nadal (ATP 672.) je i u svom drugom meču poslije duge pauze pokazao da još ima dosta toga pružiti tenisu.

Španac se plasirao u četvrtfinale ATP turnira iz serije 250 u Brisbaneu, savladavši domaćeg igrača Jasona Kublera (ATP 102.) s 0:2 u setovima.

Lako je Rafa izašao na kraj s protivnikom, a za pobjedu mu je trebalo sat i 21 minuta igre.

Haos u Istanbulu: Građani se potukli sa policajcima na prvomajskom protestu

Prvi set dobio je s 1:6 uz dva napravljena brejka. Sličan scenarij viđen je i u drugom setu, gdje je također dva puta 'brejknuo' protivnika i s 2:6 završio posao.

U borbi za polufinale predstoji mu okršaj s još jednim Australcem, Jordanom Thompsonom (ATP 55.), kojem je Francuz Ugo Humbert (ATP 20.) predao meč.

Podsjetimo, Nadal je u prvom kolu s 0:2 (5:7, 1:6) bio bolji od Austrijanca Dominica Thiema (ATP 98.).

Bio mu je to prvi takmičarski meč poslije jednogodišnje pauze zbog povrede.