Džumhur u tri seta bolji od Bublika za plasman u glavni žrijeb ATP turnira u Beču

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur riješio je i drugu prepreku u kvalifikacijama i plasirao se u glavni žrijeb ATP turnira u Beču.

Džumhur je nakon pobjede nad Čileance Jarryjem danas slavio i protiv kazahstanskog predstavnika Alexandera Bublika rezultatom 2:1, po setovima 6:3, 3:6 i 6:1.

Prvi set Džumhur je riješio nakon breaka u osmom gemu. Prethodno je Kazahstanac napravio break u prvom gemu, ali ga u narednom nije uspio potvrditi. U drugom setu samo jedan break, a napravio ga je Bublik u četvrtom gemu.

U trećem setu Džumhur je napravio break u četvrtom i šestom gemu i riješio meč u svoju korist.