Džumhur sjajan u Rotterdamu: Savladao Copila za osminu finala

Damir Džumhur je za nešto više od sat vremena savladao Mariusa Copila, te se tako plasirao u narednu rundu turnira u Rotterdamu.

Podsjetimo, turnir u Rotterdamu je iz serije 500.

U prvom setu Džumhur je imao veliku dozu koncentracije na svom servisu, kojeg je iskoristio u potpunosti, dok je 74. teniser na ATP listi, Marius Copil napravio grešku kod svog drugog servisa, te Džumhuru prepustio prednost, što je on znao iskoristiti i privesti set kraju.

Prvi set je završen rezultatom 6:4 za tenisera iz Bosne i Hercegovine.

Drugi set je donio puno veću borbu tenisera iz Rumunije, Džumhur je na početku drugog seta osvojio break, i učinkovito koristio svoju servu, kako bi ostvario trijumf, ali kada se sve činilo da je gotovo, Copil se vraća pri rezultatu 40:15 na Džumhurovu servu i osvaja break.

Teniser iz Rumunije ipak nije mogao da ostane koncentrisan, te mu je Džumhur odmah uzvratio breakom i okončao drugi set, koji je završen istim rezultatom kao i prvi, 6:4.

Džumhur će u narednoj fazi turnira igrati protiv tenisera iz Rusije Andreya Rubleva, koji je porazio Lucasa Pouillea.