Džumhur se plasirao u osminu finala turnira u Australiji

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u osminu finala ATP Cahlenger turnira u australskom Bendigu pobjedom nad domaćim igračem Daneom Sweeneyem u dva seta - 7:6 (6), 6:3.

Džumhur, koji je trenutno 92. igrač na ATP listi, na 162.000 dolara vrijednom turniru postavljen za petog nosioca.

U drugom kolu 18-godišnjeg Sweenyja (875. ATP) dobio je nakon sat i 36 minuta igre.

U prvom setu gledali smo dva breaka, a prvi je napravio Australac kod rezultata 2:1. Ipak, Damir se odmah vratio sa breakom na 2:3 i u 13. igri dobio prvi set 7:6 (6).

U drugom setu bilo je 6:3 za Džumhura. Zanimljivo,  Sweeney je u drugom setu izgubio svih pet svojih servisa, dok je Damir izgubio "svega" tri.

U meču na nastup u četvrtfinalu protivnik Džumhura bit će deseti nosilac i 262. igrač na ATP listi Japanac Yosuke Watanuki.