Damir Džumhur pregazio Sousu u prvom setu

Anadolija / Damir Džumhur
Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur, danas u prvom kolu Roland Garrosa igra protiv Portugalca Joaoa Souse. Džumhur je dobio prvi set rezultatom 6:2.

Odlično je Džumhur otvorio meč. Već u prvom gemu uspio je doći do breaka. Iskoristio je prvu priliku i poveo s 1:0. Uspio je u narednom gemu potvrditi break bez izgubljenog poena, a isto je napravio i u četvrtom gemu prvog seta.

Nastavio je Džumhur s dobrom igrom, pa je nakon 20 minuta igre u prvom setu došao do vodstva rezultatom 4:2.

Do novog breaka Džumhur dolazi u sedmom gemu, a potom uspjeva zadržati svoj servis i tako rješava prvi set u svoju korist rezultatom 6:2.