Džumhur odigrao sjajan meč: Pomeo Struffa u prvom kolu

Naš najbolji teniser Damir Džumhur je nakon prvog poraza u 2018. godini, ostvario i prvu pobjedu. Na ATP turniru u Sidneyu bio je bolji od njemačkog tenisera Jan-Lennard Struffa sa 2:0 u setovima.

Da je prošle sedmice imao samo loš dan, Džumhur je pokazao već u prvom setu protiv Struffa, koji je dobio rezultatom 6:1.

Dobio ga je za 28 minuta, sa 2 breaka pri rezultatima od 1:0 i 4:1.

Drugi set je donio tek nešto bolji otpor Struffa, koji je, nakon Džumhurovog breaka za 1:0, uspio da vrati break i donese neizvjestan period meča.

Ipak, neizvjesnost je trajala do rezultata 3:3, kada Džumhur pravi novi break i dolazi do vodstva od 4:3. Do kraja meča ga je sačuvao za sigurnu pobjedu od 2:0.

U narednom kolu Damira čeka bolji iz duela Alex De Minaur - Fernando Verdasco.