Džumhur nakon velike borbe i preokreta slavio protiv nekad šestog igrača svijeta

0
Twitter / Damir Džumhur

Damir Džumhur, najbolji bosanskohercegovački teniser, pobijedio je francuskog veterana Gillesa Simona u kvalifikacijama za ATP turnir u Beogradu i tako došao na korak do glavnog žrijeba, a bio je bolji sa 2:1 (3:6, 7:5, 6:2).

Simon je na startu prvog seta napravio dva brejka, a potom poveo sa 4:0. Džumhur je uspio samo jednom do kraja seta oduzeti servis svom protivniku i to je bilo sve, tako da je izgubio ovaj set rezultatom 6:3.

Na početku drugog seta bh. teniser je bio taj koji je došao do dva brejka prednosti, piše Scsport.

Najveći sarajevski poeta: Deset razloga zbog kojih ćemo zauvijek pamtiti Abdulaha Sidrana

Iako je Džumhur još jednom oduzeo servis Francuzu, on se ipak uspio u potpunosti vratiti i poravnati na 5:5. Ipak, bh. teniser napravio je novi brejk i odservirao za 7:5.

U trećem odlučujućem setu Džumhur nije imao nikakvih problema i u ovom dijelu igre dva puta je oduzeo servis 37-godišnjem Francuzu, te je dobio set sa 6:2, a time i meč sa 2:1.

Posljednja prepreka do glavnog žrijeba našem teniseru bit će pobjednik duela Thiago Monteiro – Giulio Zappieri.