Džumhur dvostruki pobjednik u Kanadi

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur dvostruki je pobjednik Otvorenog prvenstva Kanade. Do titule u singlu došao je pobjedivši u finalu prvog nosioca Čeha Jirija Veselyja sa 6:2, 6:2.

Podsjetimo da je naš sjajni teniser na ovom juniorskom prvenstvu u Montrealu, zajedno sa hrvatskim teniserom Matom Pavićem osvojio titulu i u dublu, savladavši peruansko-ekvadorsku kombinaciju Beretta - Quiroz sa 6:1, 6:4.

Nakon uspješno završenog turnira u Kanadi sljedeća destinacija za mladog bh. tenisera je juniorski US Open turnir u New Yorku na kojem je postavljen za petog  nosioca.