Delić porazom debitovao za BiH

Amer Delić (Foto: amerdelic.com)

Bosanskohercegovačka Davis Cup reprezentacija nije dobro otvorila duele protiv selekcije Portugala. Nakon prvog meča, pred oko 150 gledalaca, domaćini imaju prednost od 1:0.

Novopečeni bh. reprezentativac Amer Delić poražen je u prvoj udakmici Davis Cupa od najboljeg domaćeg igrača Frederica Gila sa 3:2 (6:3, 6:4, 6:7, 3:6, 9:7).

Portugalac je nakon 43 minute prvog seta slavio sa 6:3, da bi Delić u drugom setu osvojio gem više (6:4). Treći set je pripao našem teniseru nakon 14 tiebreak lopti, dok je u četvrtom Delić slavio sa 6:3.

Ipak, u posljednjem setu nije imao sreće te je on pripao domaćem teniseru Fredericu Gilu 9:7.

Deliću je ovo prvi meč pod zastavom Bosne i Hercegovine. Ranije je nastupao za selekciju SAD-a, a nakon 14-mjesečne pauze odlučio je zaigrati za zemlju u kojoj je rođen.

Aldin Šektić će od 17,45 sati odmjeriti snage sa Ruijem Machadom i pokušati izjednačiti protiv Portugalaca.