Davis Cup: Nerman Fatić donio vodstvo Bosni i Hercegovini protiv Meksika

0

Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine u Širokom Brijegu igra svoje mečeve protiv reprezentacije Meksika.

U prvom meču susreli su se Nerman Fatić i Gerardo Lopez Villasenor, a pobjedu je slavio naš teniser sa 6:3, 6:4.

Prvi set je sjajno Farić otvorio pa je imao i prednost od 3:0 u gemovima, da bi se teniser iz Mexica probudio i smanjio na 3:1. Zatim je Fatić sjajno uzeo svoj servis za 4:1, a i Lopez je odbranio svoj servis pa je rezultat bio 4:2. Do kraj seta oba tenisera su uzimali gemove na svoj servis, pa je Fatić na uzeo set sa 6:3.

Sve Dodikove prazne najave o otcjepljenju: 'Iduće godine u ovo doba, bit ćemo nezavisni'

Drugi set se igrao gem za gemom sve do petog gema, kada je Fatić napravio break i poeveo sa 3:2. Te do kraja seta oba tenisera nisu pravili greške, pa je Fatić imao servis za gem, a i set koji bi donio prvi bod našoj reprezentaciji, što se i na kraju desilo. Nerman Fatić je na kraju slavio sa 6:3, 6:4 u setovima, piše SC Sport.

U drugom meču sastat će se Damir Džumhur i Alan Gernando Rubio Fierros (ATP 915.).