Damir Džumhur osvojio prvi set na Wimbledonu

Najboljih bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur danas igra svoj meč prvog kola na ovogodišnjem Wimbledonu, a protivnik našeg tenisera je Urugvajac Pablo Cuevas.

Damir je nakon poraza u četvrtfinalu Antalije (prošle godine osvojio) nazadovao za čak 28 pozicija, ali Wimbledon je dobro krenuo i nadamo se da će tako nastaviti.

Džumhur je osvojio prvi set protiv Cuevasa rezultatom 6:4. Spašavao je Cuevas break lopte u petom gemu i uspio se spasiti, ali je u sedmom Damir došao do breaka i poveo sa 4:3. Prednost breaka je zadržao do kraja prvog seta i riješio ga u svoju korist rezultatom 6:4.