Damir Džumhur se plasirao u četvrtinu finala ATP Challengera u Bratislavi

0

Najbolji bosanskohercegovački teniser, Damir Džumhur, savladao je Mađara Zsombora Pirosa u osmini finala ATP Challengera u Bratislavi.

Damir Džumhur je ostvario novu pobjedu na ATP Challenger turniru u glavnom gradu Slovačke.

Bosanac je sa 2:0 u setovima savladao mađarskog tenisera Zsombora Pirosa.

Europski velikani u utrci za perspektivnog napadača: Arsenal, Milan i Juventus glavni kandidati

Džumhur je prvi set okončao sa 6:3 u gemovima u svoju korist. U drugom setu Džumhur je bio ubjedljiviji i slavio je sa 6:1 u gemovima. Tako je za samo jedan sat i deset minuta ostvario pobjedu i plasman u narednu rundu takmičenja.

U četvrtini finala Džumhur će odmjeriti snage sa italijanskim teniserom Lucom Nardijem, prenosi scsport.