Carlos Alcaraz 'kralj' Wimbledona: U finalu ekspresno sa 3:0 nadigrao Novaka Đokovića

5

Carlos Alcaraz je šampion Wimbledona. Španjolski teniser je lakše nego što se očekivao u finalnom meču u Londonu sa 3:0 u setovima (6:2, 6:2, 7:6/4) savladao srbijanskog tenisera Novaka Đokovića.

U meču u kojem smo vidjeli vrhunski tenis i mnogo sjajnih poteza, mnogo više španjolskog tenisera, Carlo Alcaraz je bio bolji i zasluženo podigao trofej pobjednika, koji će mu uskoro uručiti Kate Middleton.

Novak Đoković je sigurno razočaran, ali plasman u finale u sezoni za zaborav, sigurno će donijeti malo osmijeha na njegovo lice.

Želite biti vojnik Oružanih snaga BiH? Ministarstvo prima čak 400 kandidata u profesionalnu službu

Prvi set

Prvi set je trajao 41 minutu. Alcaraz se od samog starta postavio da želi pobjedu na londskoj travi i polako je gradio gem po gem do prvog seta.

Španac je, zanimljivo, u prvom setu dva puta oduzeo servis Srbijancu.

Prvi odmah na startu meča pri rezultatu 0:0, a drugi pri vodstvu od 3:1.

Set je završen sa 6:2 za Alcaraza.

Drugi set

Drugi set isti rezultat 6:2 za Carlosa, s tim da je ovaj set trajao šest minuta manje od prvog i bio je završen za nešto više od 30 minuta.

Scenario je dosta ličio prvom setu. Prvi oduzeti gem je bio na startu pri 0:0, a drugi pri rezultatu 4:2 za Alcaraza.

Španjolac je napravio break za 5:2 i rutinski za 35 minuta riješio drugi set u svoju korist sa 6:2.

Treći set

U trećem setu smo vidjeli najveću borbu. Pri rezultatu 1:1, Alcaraz je imao čak četiri break lopte za 2;:1, ali nijednu nije iskoristio.

Španac je ipak napravio break pri rezultatu 4:4. Poveo je 5:4 i kada se očekivalo da rutinski meč privede kraju za konačnih 3:0 u setovima, Đoković je napravio prvi break u meču i došao do 5:5.

Brzo je Đoković poveo 6:5, a još brže Alcaraz došao do 6:6 i tie-breaka.

U 13. odlučujućoj igri, prvo je Carlos imao mini-break (3:1), Nole se vratio na 3:3. Španjolac je ponovo uzeo mini-break za 5:3 i više nije bilo dileme.

Carlos Alcaraz je novi kralj Wimbledona - 6:2, 6:2, 7:6 (4).