Džumhur pobijedio Ilkela i donio vodstvo BiH

AA / Damir Džumhur
Najbolji bh. teniser, Damir Džumhur danas je u prvom meču drugog kola druge grupe Euro-afričke zone odmjerio snage s Turčinom Cemom Ilkelom.

Prvi set naš najbolji teniser riješio je u svoju korist nakon 57. minuta igre, rezultatom 7:5.

U drugom setu, Džumhur nije imao previše problema protiv Turčina, koji je uspio osvojiti samo jedan gem, pa je s velikih 2:0 ušao u nastavak meča.

Tračak nade da bi mogao preokrenuti rezultat protiv Džumhura, Cem Ilkel dobio je nakon trećeg seta koji je riješio u svoju korist, rezultatom 6:4.

Da tako ne bude, Džumhur se pobrinuo u četvrtom setu, u kojem je baš kao i u drugom protivniku dozvolio da osvoji samo jedan gem.

Naš teniser slavio je rezultatom 3:1, po setovima 7:5, 6:1, 4:6, 6:1.

U drugom meču danas će snage odmjeriti Mirza Bašić i Ilhan Marsel.