Zmajevi poraženi od Grčke: Bh. selekciju nije spasio ni odlični Burić

0
A. Ka.

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od selekcije Grčke u prvom susretu predbaraža za plasman na Svjetsko prvenstvo 2023. godine rezultatom 24:17.

Nakon deset minuta igre bh. selekcija je vodila s 3:1, a najviše zasluge pripadale su Benjaminu Buriću, koji je u spomenutom periodu upisao pet odbrana.

Grci potom prave mini-seriji 2:0, nakon čega se igralo gol za gol. Domaćini su potom iskoristili nekoliko grešaka našeg tima te odlaze u vodstvo koje nisu ispuštali do kraja prvog poluvremena.

Mijatović o Josipu Brozu Titu: Druže predsjedniče, dok sam živ slavit ću tebe i tvoj 'režim'

Fenomenalni Burić

U drugom poluvremenu Grci su nastavili istim tempom, a u 36. minuti odlaze na 14:11. U tim trenucima u životu nas je održavao fenomenalni Burić. Domaći 47. minuti odlaze na plus pet - bilo je 19:14.

Grci potom u 55. minuti vode sa šest golova razlike. Bilo je 21:15 i već tada je bilo jasno da ćemo ubilježiti poraz.

Utakmica je okončana rezultatom 24:17.

Revanš je u subotu u dvorani Mejdan u Tuzli.

Podsjetimo, ovo je bio 13. susret Zmajeva i Grčke.

Novi selektor

U prijašnjim susretima naš tim ostvario je sedam pobjeda, dok su Grci slavili pet puta.

Večerašnji susret bio je debitantski za novog selektora našeg nacionalnog tima Tonija Čolinu, koji je prethodnu godinu dana bio član stručnog štaba Zmajeva.