Veliki preokret rukometaša BiH

Rukometaši Bosne i Hercegovine upisali su novu pobjedu, u kvalifikacijama za odlazak na Evropsko prvenstvo 2010. godine, na gostovanju kod Švicarske 31:34.

Izabranici Halida Demirovića loše su otvorili utakmicu i u prva tri minuta već su gubili 3:0. Do prvog gola dolazimo u šestoj minuti, a strijelac je Toromanović.

Tokom cijelog prvog poluvremena naši reprezentativci su zaostajali između četiri i dva gola razlike. Na poluvrijeme naši momci su otišli sa zaostatkom od dva gola razlike (18:16).

U drugom dijelu izabranici Halida Demirovića nastavljaju čvrstu igru, a do kraja susreta im se sreća osmjehnula.

Do prvog vodstva rukometaši Bosne i Hercegovine dolaze tek u 17. minuti drugog poluvremena.

Najljepši potez utakmice je pogodak Toromanovića u 50. minuti, kada prima loptu na sredini sedmercu i negledajući preko ramena ubacio loptu u švicarski gol.

Treba izdvojiti odličnu partiju golmana Grahovca (12 odbrana), kao i požrtvovanost povrijeđenog Harmandića.

Najefikasniji u redovima našeg nacionalnog tima bio je Mirsad Terizić sa 10 postignutih golova.