Uživo iz Guimaraesa sa meča baraža za Svjetsko prvenstvo: Portugal - Bosna i Hercegovina 29:19

1

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli u live tekstualni prijenos rukometne utakmice baraža za Svjetsko prvenstvo između Portugala i Bosne i Hercegovine.

Zmajevi su u prvom meču gosti u Guimaraesu, gdje nas čeka teška utakmica i nezgodan protivnik.

Meč počinje u 20:30 sati i sve zanimljivo što se bude dešavalo na terenu i oko njega u Portugalu, možete pratiti u tekstualnom prijenosu na našem portalu.

Horde zla izabrale dobitnika nagrade Ismir Pintol: Evo ko je dobio prestižno priznanje

Naravno, ljubitelji rukometa i naših Zmajeva vjerujemo da će biti s nama i u nedjelju, 12. maja, kada se u Tuzli igra revanš susret.

No, o tome više tokom direktnom prijenosa.

Sretno, Zmajevi!

FT

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom susretu baraža za Svjetsko prvenstvo na gostovanju u Portugalu.

Domaći tim slavio je pobjedu 29:19 (14:10 poluvrijeme) i sa devet golova prednosti stiže u Tuzlu na revanš.

56'

I neslavnih 10 razlike za domaćina.

Rezultat 28:18.

53'

Nije sjajno. Domaćin je ušao u seriju postizanja jeftinih golova.

Sada Portugal vodi 26:18.

48'

Portugal odlazina plus 7. Ovo nam nije trebalo.

23:16 je sada.

45'

Bravoooooo Benjamineeeeee

Još jedna odbrana! Kakav kralj. Drži nas na minus pet (20:15)

44'

Mirkooooooooooooooo...

Bravo, Herceggggggg. Sada je 18:15. Ima nade

42'

Herceg pogađa - sjajan gol. Uspjeli smo "istopiti" prednost domaćinja koji je bio otišao na pet razlike (18:13).

41'

Štettaaaaaaaaaaaaa

Gaspar zaustavlja 'zicer' Majstoroviću. Ponovo je moglo biti - minus tri. No, ostaje 17:13 za Portugal.

38'

Petroviććććććććććć. Bravo, Pavleeeeeeeeeee. Gol za minus 3.

Sjajno igramo u drugom dijelu - 16:13 vodi domaćin.

32'

Lijep početak i odličan ulazak naših u drugo poluvrijeme.

Postigli su Zmajevi dva brza gola i došli na minus 3 (12:15).

31'

Počelo je drugo poluvrijeme

HT

Poluvrijeme je - 14:10 za Portugal.

Možemo biti zadovoljni igrom, u jednom dijelu susreta.

Ima nade da smanjimo razluiku i da se u BiH vratimo sa manjim zaostatkom, koji će dati nadu za revanš i plasman Zmajeva na Svjetsko prvenstvo.

Portugal - BiH
28'

Polako ulazimo u završnicu prvog poluvremena.

Portugal je prvi put došao na plus pet. Sada je 14:9 za domaćina.

20'

Ponovo je minus četiri.

Domaćin postiže dva laka gola i ponovo ide na četiri gola prednosti.

U toku je 20. minuti - rezultat 10:6 za Portugal.

15'

Sada je mnogo bolje - krenuli smo sa golovima i boljom realizacijom u napadu - 4:7, nije loše.

Petrović i Herceg su postigli dva gola.

13'

Brza dva gola domaćina i 6:2.

I selektor Damir Doborac je brzo reagirao i zatražio time-out.

10'

Sada se daleko brže igra, pa ima i više golova.

Naši su uspjeli postići dva. Vukšić je bio strijelac, ali su brzo uzvratili Portugalci brzim centrom.

Sada je 4:2 za domaćina.

7'

Prvi semderac na utakmici i prva realizacija. Posrećilo se domaćinu.

Portugal ponovo vodi - sada je 2:1.

5'

Odličnoooooooooooo - Marko Majstorović i 1:1

3'

Treći minut i pri gol na utakmici. Domaćin vodi 1:0.

1'

Počela je utakmica.

Naši Zmajevi kreću prvi u napad.

20:32

Himna Bosne i Hercegovine pozdravljena je aplauzom.

U dvorani je oko 3.000 navijača.

20:30

Početak susreta malo kasni, jer je domaćin podijelio nekoliko poklona slavnim ruklometašima Portugala.

20:25

Selektor Damir Doborac je odredio i sastav za večerašnji duel. Izabrao je hrabre momke:

Benjamin Burić, Harun Hodžić, Senjamin Burić, Luka Knežević, Marko Panić, Marko Majstorović, Ibrahim Haseljić, Adi Mehmedćehajić, Milan Vukšić, Matej Ljubić, Pavle Petrović, Nemanja Peštić, Adin Faljić, Mislav Grgić, Dejan Malinović, Mirko Herceg.

20:20

Sigurni smo da će naši momci večeras u Guimaraesu dati svoj maksimum da odigraju što bolje.

20:15

U Guimaraesu se večeras igra prva utakmica - a u nedjelju nas čeka revanš.

Trebamo biti optimisti, a na kladionicama Portugal je večeras veliki favorit.

20:10

Debitant u našoj selekciji Pavle Petrović govorio je za zvaničnu stranicu Rukometnog saveza BiH uoči večerašnjeg duela.

“Putujemo na utakmicu protiv Portugala i idemo na pobjedu. U ekipi je super atmosfera, nadamo se dobrom rezultatu i pozivam publiku da dođu u nedjelju i da nas podrže u Tuzli“, kazao je Petrović.