Studenti bolji od Borca

Bosna BH Gas je večeras u derbi susretu Premijer lige u rukometu trijumfovala nad ekipom Borca i to rezultatom 22:20.

Aktuelni prvak BiH je na domaćem terenu, u dvorani Ramiz Salčin, dobro otvorio susret, ne dopuštajući protivnicima da anuliraju prednost koja je u 20. minuti iznosila sedam golova razlike (11:4). Do kraja prvog poluvremena Banjalučani su ovu prednost uspjeli smanjiti na 11: 6.

Drugi dio utakmice Studenti su odigrali nešto opuštenije, što su gosti znali iskoristiti i smanjiti do kraja utakmice zaostatak na dva gola. Sa sudijskim zviždukom bilo je 22:20.

Najefikasniji u redovima Bosne BH Gasa bili su Igor Karačić i Petar Kapisoda sa po pet golova, dok je kod Borca najefikasniji bio nekadašnji Student Fahrudin Melić sa osam postignutih pogodaka.