Srbija bolja od BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Nišu od reprezentacije srbije 28:23.

Nakon što su u četvrtak u Skenderiji svladali Srbiju sa 31:28, izabranici Halida Demirovića poraženi su u paklenoj atmosferi dvorane Čair sa pet pogodaka razlike.

Naši rukometaši dobro su otvorili utakmicu i nisu dozvoli srpskim reprezentativcima da se odlijepe na više od dva gola razlike. Terzić je u posljednjoj sekundi prvog poluvremena realizirao sedmerac za 11:11, rezultat kojim se otišlo na pauzu.

U nastavku je uslijedio pad naših rukometaša, pogotovu u napadu, gdje nisu imali adekvatna rješenja, dok je s druge strane srpskim reprezentativcima sve ulazilo. U 49. minuti Srbija je imala 22:17, nakon čega se naši rukometaši vraćaju u igru i smanjuju na -3 i tu razliku održavali neko vrijeme.

U 55. minuti smo smanjili na podnošljiva dva gola zaostatka (24:22), da bi nakon toga uslijedila velika serija Srbije od pet uzastopnih golova. Na kraju je Harmandić pogodio za konačnih 28:23.

“Do 45. minute igrali smo dobro. Ipak, u finišu nismo iskoristili nekoliko zicera, koje smo uspjeli da stvorima. Fulili smo neke vrlo izgledne prilike, i na kraju doživjeli poraz. Ipak, nisam razočaran igrom naših igrača u oba meča. Ponosan sam na njih. Veoma mi je drago da je sve završeno u sportskom duhu.

Što se tiče transparenata navijača Srbije na kojima su pisala imena bh. gradova, naši reprezentativci su sve okrenuli na šalu i rekli igračima domaćeg tima: “vidite koliko ima naših navijača i u Nišu i koliko su došli da nas bodre’, prenio je Demirović i dodao da je sve je bilo korektno i sportski, od organizatora do Rukometnog saveza Srbije od kojih smo primili puno komplimenata za igru koju su pokazali naši momci.

Srbija: Stanić (8 odbrana), Pejanović (10 odbrana), Kojić 1, Vojin 2, Vučković, Toskić Ilić 12, Bojinović 1, Marković 1, Nikolić 1, Prodanović, Stojavić 2, Anđelković 5, Mitrović 2.

BiH: Tahirović (9 odbrana), Grahovac (2 odbrane), Martinović 3, Obradović 5, Veselinov, Kerezović, Halilbegović, Haramandić 3, Hajdarević, Buljugija, Stojanović 2, Terzić 3, Toromanović 3, Jaškić 3.