Rukometna reprezentacija BIH poražena od ekipe Austrije

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u posljednjem kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Hrvatskoj izgubila je protiv ekipe Austrije s rezultatom 32:34.

Time se nisu kvalificirali na Evropsko prvenstvo.

Utakmica je loše počela po naše reprezentativce, jer je Austrija vrlo brzo povela s 3:0.  Međutim, nakon 9 minuta igre i tri nula serije po prvi put smo uspjeli izjednačiti.

Reprezentacija BIH je uspjela voditi protiv svojih protivnika s dva do tri gola razlike sve do 24 minute kada je došlo do izjednačenja, a drugopoluvrijeme počelo je s rezultatom 17:17.

U drugom poluvremenu naša reprezentacija konstatno držala prednost s nekoliko gola razlike. Međutim u 50. minutu došlo je do postepeno raspada u sistemu igre našeg tima, te je Austrija polako preuzimala vodstvo sve do konačne pobjede.