Rukometaši Mađarske slavili protiv Njemačke

Rukometaši Mađarske savladali su favoriziranu reprezentaciju Njemačke(27:25) u  drugom  kola skupine I Svjetskog rukometnog prvenstva u Švedskoj.

Njemački rukometaši su, nakon pobjede nad Islandom, u dvoboj protiv Mađarske ušli kao lagani favoriti. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena, u kojemu su obje reprezentacije imale svoja razdoblja dominacije, Nijemci su bili uspješniji za dva pogotka, da bi u nastavku uporni Mađari preokrenuli rezultat te stigli do zasluženog slavlja, koje ih, prije francuskog dvoboja s Islandom, ostavlja u teoretskoj borbi za mjesto u polufinalu.

Rukometna reprezentacija Španije osigurala je polufinale Svjetskoga prvenstva U Švedskoj. svjetski prvaci iz 2005. godine bili bolji od Islanda 32-24.

Španci su nakon prvog poluvremena vodili deset golova prednosti (20-10), te su u drugom poluvremenu rutinski osigurali konačnu pobjedu.

Najbolji u redovima Španije bio je Raul Entrerrios, uz stopostotan šut, upisao je šest pogodaka, a isto  toliko, iz jedanaest pokušaja, zabio Eduardo Gurbindo Martinez.