Rukometaši Goražda pobjednici Kupa BiH

Rukometaši Goražda pobjednici su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2011./2012.

Goražde je u finalu završnog turnira čiji je bio domaćin, u dvorani "Mirsad Hurić" savladalo branitelja naslova banjalučki Borac m:tel sa 28:26 (14:10).

Osvajanjem prvog trofeja u Kupu BiH ostvarili su najveći uspjeh u historiji kluba. Domaći rukometaši igrali su dobro tokom cijele utakmice, u kojoj su od prve minute imali rezultatsku prednost nad favoriziranom ekipom iz Banje Luke.

Gosti su u drugom poluvremenu u nekoliko navrata uspjeli da dođu na jedan gol zaostatka, ali igrači Goražda nisu dozvolili preokret i na kraju su zasluženo ponijeli trofej.

Najefikasniji u redovima Goražda bili su Jaškić s osam, Buljubašić s pet te Građan i Bukva sa po četiri gola, dok su Borac predvodili Đukić sa sedam, Trivundža sa šest i Obradović sa pet pogodaka.

Narednog vikenda Goražde će biti ponovo domaćin završnog turnira Kupa BiH, ali u ženskoj konkurenciji.