Rukometaši Bosne jesenji prvaci BiH

Rukometaši sarajevske Bosne BH GAS teoretski su obezbijedili naslov jesenjeg prvaka u Premijer ligi BiH.

Studenti su u dvorani "Ramiz Salčin" na Mojmilu uzaostaloj utakmici 9. kola savladali zavidovićku Krivaju 32:25 (14:12)

Bosna je za samo pet minuta stekla prednost od četiri gola razlike (5:1), ali Zavidovićani se nisu mislili tako lako predati, već su do kraja poluvremena pružali jak otpor, pa se na odmor otišlo s dva gola prednosti za Bosnu.

Krivaja je i u nastavku nastavila igrati hrabro, a u 39. minuti stigla je na samo minus jedan (18:17). Međutim, Bosna BH Gas je na krilima mladog golmana Efendića u periodu od 42. do 48. minute ponovo pobjegla na šest golova razlike (26:20), što joj je omogućilo da meč mirno privede kraju.

Najbolji na parketu bio je rukometaš Studenata Damir Doborac sa 12 pogodaka

Posljednji prvenstveni susret u 2009. godini rukometaši Bosne igraju u nedjelju, 06. 12. kada im u goste dolazi RK Goražde.