Poraz Bosne u St. Petersburgu

Rukometaši sarajevske Bosne poraženi su na gostovanju kod St. Petersburga 32:27 u okviru prvog kola Lige Prvaka.

Dobro su izabranici Irfana Smajlagića otvorili susret i većim dijelom prvog poluvremena vodili, a u dva navrata su imali prednost i od četiri gola.

Nakon dvanaest minuta u drugom dijelu počela je padati forma Studenata te su dopustili domaćima da preuzmu vodstvo. Rusi su napravili seriju od 7-1 i stigli na dva gola razlike koje su držali do samog finiša susreta.

Bosna pet minuta prije kraja utakmice nije uspjela iskoristiti igrača više u polju, te su Rusi dva puta sa igračem manje pogađali.

Najveći krivac za ovaj poraz Studenata jeste veliki broj grešaka i izgubljenih lopti koje su napravili igrači Irfana Smajlagića.

Najefikasniji u redovima bh. prvaka bio je Risto Arnaudovski sa 7 golova, dok je u redovima gostiju najviše poogodaka postigao Aleksej Shidin, koji je 9 puta tresao Bosninu mrežu.

Bosna će naredni meč igrati na svom terenu protiv Zagreba.